Ekonomi

Tanınmış Analist, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin altına düştüğünü tahmin ediyor

Investing.com – Capriole Investments’ın kurucusu ve blockchain analitiğiyle tanınan analist Charles Edwards, Bitcoin’in şu anda gerçeğe uygun değerinin %33 altında bir iskontoyla işlem gördüğünü düşünüyor.

Charles Edwards, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerini değerlendiriyor bitcoin Bunu, ağını korumak için harcanan gücün maliyetine göre hesaplar. Ayrıca analist, Bitcoin döngüsünün ve temel verilerinin kripto paraya özgü olduğunu ve bu özelliklerin diğer finansal varlıklarda bulunmadığını savunuyor.

Edwards, Bitcoin madenciliğinde kullanılan elektrik gücüne ilişkin oluşturduğu kolay denkleme göre Bitcoin’in gerçeğe uygun değerini 42.000 $ olarak hesaplıyor. Bu hesaplamaya göre Bitcoin, 28.000$ bandındaki mevcut fiyatı ile %33’lük bir indirim görmeye devam ediyor.

Bitcoin fiyatıyla birlikte son aylarda Bitcoin blok üretimini temsil eden hash oranındaki keskin artış, BTC fiyatının gerçeğe uygun değerinin de yükselmesini sağlıyor. Analist, Bitcoin’in mevcut indirimli fiyatının daha önce 285 gün boyunca güç maliyetinin altına indiği 2018’deki bir ayı piyasasına benzetti. Hesaplamalara göre Bitcoin 298 gündür adil fiyatının altında hareket ediyor.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte 27.200$ – 28.500$ aralığında dalgalandı. Binance CEO’sunun dün akşam Interpol tarafından kırmızı bültenle çağrıldığı iddiaları kripto piyasalarında kısa süreli panik satışına yol açarken, o sırada Bitcoin 27.000 dolar sınırına doğru hareket etti. Sonraki Changpeng ZhaoBu iddiaları reddederken piyasa tekrar toparlandı ve Bitcoin 28.000 dolar bandına geri döndü.

Author: Günay Caymaz

gemerek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu