Haber

Ordu’da Yamaç Paraşütü Şenliği renkli görüntülere sahne oldu

Ordu’nun Altınordu ilçesinde düzenlenen “Yamaç Paraşütü Şenliği”nde sporcular uçuş sırasında gökyüzünü renklendirdi.

Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Spor Havacılık Kulübü iş birliğiyle düzenlenen festivalin 3. ve son gününde katılımcılar, şehrin seyir terası olan Boztepe’deki paraşüt pistinde buluştu.

Maviyle yeşilin buluştuğu doğada, yurt dışından ve Türkiye’den gelen sporcular paraşütleriyle uçtu. Altınordu ilçesi sahiline inen katılımcıların bir kısmı paramotorla uçtu.

Festival kapsamında düzenlenen fotomaraton yarışmasına katılanlar da etkinliği fotoğraflayarak en uygun kareyi yakaladı.

Ordu Spor Havacılık Kulübü Başkanı Durmuş Şahin, 8-10 Eylül tarihlerinde düzenlenen festivalin ilk iki gününde hava koşullarının uçuşa uygun olmadığını gazetecilere hatırlattı.

Bugün havanın güzel olduğunu, ilk uçuşun yapıldığını ve uçuşların devam ettiğini belirten Şahin, yarışmaya Türkiye’nin farklı illerinin yanı sıra Irak ve Almanya’dan da 75 sporcunun katıldığını söyledi.

Etkinliğe Trabzon’dan katılan Murat Günher, Türk bayrağını açarak 38 dakikalık keyifli bir uçuş geçirdiğini kaydetti.

Afyonkarahisar’dan gelen Ozan Ceylan da oldukça keyifli bir uçuş geçirdiğini belirterek, “Ordu gerçekten çok güzel bir şehir olmasına rağmen kalkış ve iniş alanı da çok iyi. Bana göre en güzel şehirlerden biri. Ölüdeniz sonrası keyifli yerler. İndikten sonra teleferikle 5 dakikada yukarı çıkıyoruz.” “Yani burada 10-15 sorti bile yapılabilir. Tam bir yer. Yerel yönetimlerin ve belediyenin mutlaka bu şenlikleri geleneksel hale getirmesi gerekiyor.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu