Ekonomi

Morgan Stanley Tayvan Yarı İletken Hisseleri İçin Büyüme Artışı Öngörüyor

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) Morgan Stanley’in yeni ilgi odağı haline gelirken, finans kuruluşu Pazartesi günü müşterilerine gönderdiği bir yazıda şirketin hisselerine ilişkin olumlu tavsiyesini teyit etti.

Finans kuruluşu hisseler için fiyat hedefini Yeni Tayvan Doları (NT$) 860 seviyesinde tuttu ve bu görünümün teşvik edicisinin firmanın 18 Nisan’da planlanan yılın ilk çeyreğine ilişkin kazanç çağrısı olduğunu belirtti.

Morgan Stanley, “Şirketin yapay zeka yarı iletkenlerindeki büyüme, iş döngüsünün ilerleyişi ve kar marjlarındaki modellere ilişkin açıklamalarının hisse fiyatında dalgalanmalara yol açacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Analistler yaklaşan etkinlik için üç olası sonuç belirlediler: “Sonuç 1: 2024’ün ikinci çeyreğinde kâr marjının %52’nin altına düşmesi ve yakın zamanda iyileşme belirtisi göstermemesi. Şirketin 2024 yılının tamamındaki gelirinin yıldan yıla yalnızca %20’den biraz daha fazla artması. Sonuç 2: 2024’ün ikinci çeyreğinde kâr marjının yaklaşık %52 olması; şirketin tüm yıldaki gelirinin yıldan yıla yaklaşık %25 artması. Sonuç 3: 2024’ün ikinci çeyreğinde kâr marjının %53’ün üzerinde kalması. 2024’ün ikinci çeyreğinde gelirlerin çeyrekten çeyreğe %7-10 oranında artması ve şirketin tüm yıldaki gelir artışının yıllık %25’i aşması.”

Morgan Stanley’in tahminlerine göre, birinci sonucun gerçekleşmesi halinde hisselerin %4 değer kaybetmesi, ikinci sonucun hisse değerinde %2’lik bir artışa yol açması ve üçüncü sonucun da hisselerin %5 değer kazanmasına neden olması bekleniyor. Finans kuruluşu ikinci sonucu en olası senaryo olarak değerlendirmektedir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu