Haber

Maraton Koşucuları Deprem Bölgesinde Down Sendromlu Çocuklara Burs Veriyor

N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu ve 4. Maraton izmir Etkinliğe katılan gönüllüler, deprem bölgesinde yaşayan 32 Down sendromlu çocuğa burs sağladı. Türkiye Down Sendromlular Derneği İdari Koordinatörü Cahit Anar Özgörş, “Her yıl çeşitli maratonlara katılarak gönüllü koşucularımızın ve down sendromlu bireylerin eğitimine destek olmaya çalışıyoruz. izmirKoştuk. Destek olan herkese teşekkür ederim.”

N Kolay 18. İstanbul Yarı Maratonu ve 4. Maraton izmir

İstanbul’daki maraton katılımcıları maratona Yenikapı’dan başlarken; izmir 2019 yılında koşucular İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür Sanat İşleri Tic. AŞ (İZFAŞ) Genel Müdürlük binası startının ardından yarışı başladıkları noktada tamamladılar.

Maratonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türk Down Sendromlular Derneği İdari Koordinatörü Cahit Anar Özgörş şunları söyledi:

“İstekli koşucularımızla her yıl çeşitli maratonlara katılarak Down sendromlu bireylerin eğitimine destek olmaya çalışıyoruz. Bu yıl deprem bölgesindeki çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için hem İstanbul hem de İzmir’de koştuk. Herkese teşekkür ediyoruz. bizi kim destekledi?

Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. 6 Şubat felaketi hepimizi derinden etkiledi. Özellikle bölgede özel gereksinimli çocuklar için çok değerli olan eğitimleri sekteye uğramıştır. Hayata daha güçlü bağlarla tutunabilmeleri ve toplum içinde bağımsız yaşayabilmeleri için kaliteli eğitim almaları değerlidir. Bu iki değerli maratona 57 koşucumuz ve üç şirketle katıldık ve beyin sarsıntısı bölgesinde yaşayan Down sendromlu çocuklarımız için burs topladık. Çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz. Bizim için koşan tüm koşuculara teşekkür ederiz.”

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu