Haber

Mahkeme kararını açıkladı: Adnan Oktar ve örgüt yöneticileri cezalandırıldı

Adnan Oktar’ın silahlı suç örgütü ve aralarında Oktar’ın da bulunduğu 16 sanık hakkında “6136 Sayılı Ateşli Silahlar, Bıçaklar ve Diğer Aletler Hakkında Kanun’a muhalefet” suçundan açılan dava sonuçlandı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, aralarında Adnan Oktar’ın da bulunduğu 14 sanık, tutuklu kaldıkları cezaevinden Ses ve Sahne Bilgi Sistemi aracılığıyla katılırken, sanık Mehmet Murat Atmaca ve avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmada sanıkların savunmalarının dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Kurul, sanık Ali Suat Kütahnecioğlu’nu, “6136 sayılı Kanuna muhalefet etme” hatası işlediğinin ve bu hatayı kullandığının kanıtlandığı gerekçesiyle 1 yıl 6 ay hapis ve 1500 lira para cezasına çarptırdı. Organizasyona alınacak kişileri etkilemek.

Sanıklara CEZA VERİLMİŞTİ

Mahkeme, örgütün elebaşları olan sanıklar Adnan Oktar, Alev Babuna, Ayşegül Hüma Babuna, Aylin Atmaca, Bora Yıldız, Halil Hilmi Müftüoğlu, Mehmet Noyan Orcan, İbrahim Tuncer, Merve Büyükbayrak, Sinem Hacer Tezyapar, Tarkan’ın tutuklanmasına karar verdi. Yavaş, Ulviye Didem Ürer ve Yeliz Sucu. Örgütsel çerçevede işlenen tüm suçlardan dolayı cezalandırıldıkları için aynı suçtan Türk Ceza Kanunu’nun ilgili unsuru kapsamında 1 yıl 6 ay hapis ve 1500’er lira para cezasına çarptırıldı. aktiviteler. Mahkeme, sanık Mehmet Murat Atmaca’yı “6136 sayılı Kanuna muhalefet” suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve 2 bin 400 lira adli para cezasına çarptırırken, Oktar’ın da aralarında bulunduğu 13 örgüt yöneticisinin de aynı cezaya çarptırılmasına karar verdi. hata.

1 KİŞİ BERAAT ETTİ

Kurul, “6136 sayılı Kanuna muhalefet” suçunun unsurlarının oluşmaması nedeniyle sanık Rasin Kotil’in beraatına karar verdi. Mahkeme ayrıca, bir kısmı amacı dışında kullanılan, bir kısmı da organizasyon faaliyetleri kapsamında kullanılan tabanca, tüfek, fişek, fişek, şarjör ve taşıma çantası gibi ekipmanlara da el konulmasına karar verdi. Oy birliğiyle verilen kararda sanıkların cezasında indirim yapılmazken, ertelemenin de olmayacağına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu