Haber

LGBT savunucusu doktordan itiraf etti: LGBT’lerin ömrü kısa!

  • Haber7

İstanbul Üniversitesi’nde akademik kadrodayken onlarca gence ergenliği durdurucu tedaviler yaptırdığı ve cinsiyet değiştirme ameliyatlarına öncülük ettiği iddia ediliyor. LGBT savunucusu Prof. Dr. Şahika Yükselcinsiyet değiştirme konusunda çocuklaraHormon verilebileceğini söyleyince tepki gösterdi.

Afrin operasyonuna karşı çıkan akademisyenlerin arasında olduğu da öğrenilen Şahika Yüksel’in geçtiğimiz yıl Medyascope üzerinden ‘LGBTİ’ler’ hakkında çarpıcı bir itirafta bulunduğu ortaya çıktı.

“LGBTİ HAYATLARI KISA”

Çocuklarla ilgili tepkisel açıklamalarda bulunan Şahika Yüksel’in yaklaşık bir yıl önce Medyascope’ta yaptığı itiraf ortaya çıktı.

yükselmek,” LGBT’ler de büyüyor, ömürleri kısalıyor ve hastalanma riskleri biraz daha yüksek. Ama her yaşta vardır, her yaşta zorluklar olabilir.‘ itirafını buldu.

 

KIRIK OLDUĞUNU BİLDİĞİM ZAMAN TUTAYI YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞTI

Can Candan isimli misafirin bu konuyla ilgili soru sorup çarkı döndürmeye çalışması üzerine üzüldüğünü fark eden Yüksel’in, LGBTİ’lerin ayrımcılığa maruz kaldığını savunarak savunma yapması dikkat çekti.

________________

TEPKİLENEN SÖZLER

Çocukların hormon verilerek ve tepki gösterilerek baskı altına alınabileceğini söyleyen Yüksel, şu ifadeleri kullandı:

“Cinsiyet geçişi anlık bir iş değil, bir geçiştir. Geçiş sürecinde toplumsal olarak görülmek ve cinsiyet kimliğine uygun bedensel özelliklere sahip olmak, cinsiyete uymayan kıyafet, davranış ve mimikler talep etmekle başlar.” yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar.

Kişinin hazır olduğunu düşündüğümüzde, geri dönüşlü bir tedavi olan hormon tedavisi ile bedensel değişiklikler meydana geldiğinde ya da sahip olduğu cinsiyetin özellikleri dosyalanıp iade edildiğinde kalıcı olarak hazır olduğu düşünülür. geri dönüşü olmayan cerrahi operasyonlar.

Tüm bu sürecin en başından itibaren ruh sağlığı uzmanları görev başındadır. 18 yaşından büyükler ise doğumdan itibaren biyolojik olarak kadın olanlara ve trans erkek olmak isteyenlere erkeklik hormonu, doğuştan erkek olanlara ise kadınlık hormonu verilmektedir. 18 yaşının altındaysa bu ergenler vücutlarından çok rahatsız oldukları için cinselliği baskılayıcı hormonlar da kullanabilirler.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu