Ekonomi

Kurumsal Bitcoin yatırımcıları yeniden hareketlendi: BlackRock’ın yükselişi devam ediyor

Investing.com – ABD piyasasında Bitcoin ETF’lerin tuttuğu varlık miktarı 850 bin BTC’nin üzerine çıktı.

Kurumsal yatırımcıların yeniden alıma geçtiği son iki haftada BlackRock’ın Bitcoin ETF’i en çok talep gören yatırım ürünü olarak Grayscale’e yaklaşmaya devam ediyor. HODL15Capital şirketi tarafından sunulan verilere göre spot Bitcoin ETF’ler 850 bin BTC’ye ulaşırken küresel çapta ETF’lerin tuttuğu BTC miktarı 1 milyar doları aştı.

Milyarder yatırımcılar neye yatırım yapıyor? Yanıtı InvestingPro’da! Şimdi KAZAN kodunu kullanın, %20’ye varan indirimle kayıt olun.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

BlackRock’ın ETF’i zirve yolculuğuna devam ediyor

Dünkü ETF ticaretinde 154 milyon dolarlık net giriş raporlanırken BlackRock’ın IBIT’i 92 milyon dolarlık girişle öne çıktı. Ardından Fidelity’nin FBTC’si 75 milyon dolara yakın fon toplarken GBTC’den 16,1 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. Bu arada Grayscale’in ETF’i son 5 gündür pozitif girişler kaydediyordu.

Son duruma göre IBIT’in 281.883 BTC tuttuğu raporlanırken bu yatırım ürünü 289.500 BTC’ye sahip GBTC’ye oldukça yaklaşmış durumda. Mevcut eğilimin devam etmesi halinde BlackRock’ın ETF pazarında liderliği Grayscale’den alması bekleniyor.

Blockchain analiz şirketi Glassnode ise yayımladığı raporda Bitcoin piyasasında satış baskısının azalmasıyla volatilitedeki düşüşe vurgu yaptı. Glassnode analistleri, satış baskısı azalırken fon girişlerinin de düşük kaldığına dikkat çekerken oluşan sıkışmanın, yakın zamanda daha büyük bir fiyat hareketiyle sonuçlanabileceğini öngördü.

Bitcoin’de son durum

Bitcoin, yaklaşık 6 aylık yükseliş trendinin ardından 73.000 dolar bölgesinde rekor seviyesini belirledi. Ardından düzeltme aşamasına giren kripto para, son 6 hafta boyunca 60.000 dolar üzerinde haftalık kapanışlar görerek önemli bir destek buldu.

Geçen haftadan bu yana ise pozitif fiyat hareketlerine sahne olan Bitcoin, bu hafta 71.500 dolara kadar yükseldikten sonra kısmi geri çekilmeyle 67.000 dolara kadar geriledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu