Haber

Hakkari’de Antrenör Canan Sever Hem Futbol Antrenmanı Yapıyor Hem de Aile Pazarında Çalışıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Antrenör Canan Sever, gündüzleri 300 sporcuya futbol eğitimi verirken, akşamları ise aile pazarlarında kasiyerlik yapmak, adeta erkeklere taş atmak gibi birçok iş yapıyor.

Canan Sever, 4 yıllık eğitimini Kars’ta tamamladıktan sonra memleketi Yüksekova ilçesine geldi. Hem beden eğitimi öğretmeni hem de antrenör olan Canan Sever, Spor Müdürlüğü bünyesinde açtığı kurslarla 300 öğrenciye eğitim vermeye başladı. Eğitmen olan Sever, gündüzleri akşam saatlerine kadar 300 öğrenciye ders vermekte, akşamları ise esnaflık yapmak üzere aile pazarlarına gitmektedir.

Koçluk görevinin yanı sıra iş yerinde kasiyerlik, raf düzeltme, temizlik, sipariş teslimi gibi birçok işi de yapan Canan Sever, “Kars’ta 4 yıllık eğitimimi tamamladıktan sonra memleketim Yüksekova’ya geldim. Yüksekova Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde de mesleğimi değerlendirmek için “Kurs açarak 300 öğrenci yetiştirmeye başladım. Eğitimlerimiz çok güzel gidiyor, öğrenciler de memnun. Özellikle kadın sporcular var. Bu da ayrı bir güzellik katıyor. Tek amacım burada öğrencileri geleceğe hazırlamak” dedi.

Koçluk görevini tamamladıktan sonra evine gittiğini ve biraz dinlendikten sonra aile pazarına gittiğini söyleyen Dr. “Pazara gittiğimde kasiyerlik, raf düzeltme, temizlik, sipariş teslimi gibi birçok işi yaparak aileme destek oluyorum ve bunun yanında esnaflık mesleğimi akşamları da yapıyorum. İşimi çok seviyorum ve severek yapıyorum. zevk”. – HAKKARI

golbasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu