Ekonomi

En çok tercih edilen altın hangisi?

Esmanur GÜLBAHAR – Onur POLAT – Duysun Herkes / BURSA (İGFA) –Bursa kuyumcularından Ayhan Şen, Herkes Duysun’a yaptığı değerlendirmede altının an itibari ile yükselişte olduğunu belirterek, sabah saatlerindeki piyasanın hafta sonu rakamları ile aynı olduğunu ancak bir miktar hafif hareketlenme olduğunu söyledi. öğleden sonra artar.

Geçen hafta cumartesi kapanışında 22 ayar altın satışlarının 1.602 TL olduğunu, şu an için 1.612 TL bandında yükseldiğini belirten Şen, “Cumartesi günü çeyrek altının liste fiyatı 2750 TL iken, şu an 2760 TL bandına geldi. Bu hafta da muhtemelen yükselişi bu şekilde devam edecek. Haftayı kapatıyoruz” diye konuştu.

Çeyrek altının makul rakamlarda olması nedeniyle tercih sebebi olduğuna işaret eden Şen, en çok talep edilen işlerin işçiliksiz olan işler olduğunu kaydetti.

“EN BÜYÜK YATIRIM ARACI ALTIN”

Altının her an alınabileceğine ancak kısa vadede bozulmaması gerektiğine işaret eden Ayhan Şen, “Bence en büyük yatırım aracı altın. Altın her seferinde alınır. Uzun vadeli bir yatırım aracıdır. Kısa vadede bozulmamalı. Uzun vade 3-5 yıllık bir dönemdir. Her dönüş alınır. Yabancı ülkelerin de çok fazla altın aldığını biliyorum. Kendi ülkemizin de çok ağır bir biçimde altın talebinde bulunduğunun farkındayım” dedi.

haberpendik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu