Yaşam

Ege Üniversitesi Moda ve Tasarım Okulu’nun ilk mezunlarından defile

Ege Üniversitesi (AB) Moda ve Tasarım Okulu’nun ilk mezunları, dört yıllık eğitimlerinin sonunda yaptıkları ilk defile ile büyük bir defile sergilediler. Lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerin tasarımları “ShowVerse” temalı defile ile modaseverlerle buluştu.

Doğadan ve sanal dünyadan ilham alan özgün tasarımların yer aldığı mezuniyet koleksiyonu, yoğun bir emek ve özveriyle hazırlandı ve oluşturuldu. Koleksiyonun tanıtıldığı görkemli defile, Ege İhracatçı Birlikleri, Ege Giyim Sanayicileri Birliği Temsilcileri, Okul Müdürleri, öğrenci aileleri ve çok sayıda moda tutkunun katılımıyla gerçekleştirildi.

“Mezunlarımız katma değeri yüksek işlere imza atacak”

EÜ Moda ve Tasarım Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ziynet Öndoğan, “Öğrencilerimiz, tasarımdan başlayarak işin üretim ve sunum aşamalarına kadar dört yıllık eğitim hayatlarında edindikleri bilgi ve uygulama çalışmaları ile okulumuzdan mezun oldular. Bugün de bu mükemmel defileye büyük bir emekle imza atıyorlar. Mezuniyet sonrasında kazandıkları bilgi ve birikim ile katma değeri yüksek ticari koleksiyonlar ve özgün tasarımlarla hazırlayarak bölüm için çok faydalı eserler ortaya çıkaracaklarına inanıyorum. Tüm mezunlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

prof. Dr. Ziynet Öndoğan, Doç. Serkan Boz, Öğretim Üyesi Dr. Hasret Kurtoğlu Necef ve Öğr. Görmek. Tasarımını ve üretimini Gülseren Haylamaz’ın danışmanlığında gerçekleştirilen defile için öğrenciler yaratıcı çalışmalar yaptı. Moda ve Tasarım Okulu öğrencilerinin mankenlik yaptığı defilenin koreografisini Hasan Şafak Kahraman hazırladı. Eren Perakende ve Dokuma AŞ kumaş sponsorluğunu üstlenerek defileye katkıda bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

lapseki-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu