Haber

DÜZCE’DE ÜNİVERSİTE OKUYAN ÖĞRENCİLER ŞEHRİ TERK EDİYOR

Düzce’de yaşanan depremin ardından Düzce Üniversitesi’nin 1 hafta müddetle tatil edildiği duyuruldu. Bunun üzerine Düzce Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler memleketlerine gitmek için Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne akın etti. Otobüslerde yer bulmaya çalışan öğrenciler, otogarda yoğunluk oluştururken, otobüs firmaları da ek sefer koyarak öğrencilerin memleketlerine gitmeleri için kolaylık sağlamaya çalıştılar.

Memleketi Giresun’a gitmeye çalışan üniversite öğrencisi Samet Bay Buraya okumaya geldik, başımıza böyle bir hadise geldi. Neye uğradığımızı şaşırdık. Gece bir gürültü ile kalktık. Arkadaşlarım da bende burada mağdur kaldık. Bir yolunu bulup memlekete gitmeye çalışıyoruz. İnşallah gideceğiz. Zor bela yer bulmaya çalışıyoruz. İnternetten bulamadım. Geldim otogarda söyledim. Rica, minnet bir yer ayarlamaya çalıştılar. İnşallah olursa gideceğiz. Giresun’a gideceğim. Birinci sefer başıma bu türlü bir durum geldi. Neye uğradığımı şaşırdım. Hiç bu türlü bir his tatmadım. Bana büyük ders oldu. Tüm Türkiye’de inşallah böyle bir şey yaşanmaz. Yurtta kalıyoruz. Merdiven boşluklarında baya hasar var. Tahminim deprem sağ taraftan gelmiş. Çünkü sağ duvarlar çatlamış, sol duvarlarda herhangi bir şey yok. Odalarımızda da çatlaklar var. Alçı çatlağı diye düşünüyorum. Korktuk. Arkadaşlarım ve ben çok korktuk. Sadece buralar değil, iç kısımlar, arkada yeşil alan dolu dedi.

Yine İstanbul’daki ailesinin yanına gitmeye çalışan Yağız Furkan Yılmaz, Memleketime gidiyorum. Çok uzun müddet üzere geliyor. Dışarı çıkıp 1-2 saat sonra kısa sürdüğünü fark ediyorsunuz o şok edici oluyor. Yurtta kalıyorum. Binada kimi hasarlar mevcut. Hazır okullar tatil olmuşken bende memlekete gideyim dedim. Daha evvel sarsıntı yaşadım lakin bu kadar büyük olanı birinci defa yaşadım. İstanbul’a gidiyorum sözlerini kullandı.

Düzce Ulaşım A.Ş Genel Müdürü Levent Sivrikaya ise hem kent içi hem şehirlerarası otobüslere ek seferler koyduklarını lisana getirerek Valimiz aldığı kararla üniversitemiz 1 hafta boyunca tatil. Buna istinaden öğrencilerimizi sağ salim kendi memleketlerine göndermek ismine hem terminal esnafı ile anlaşarak ek seferler koydurarak hemde kendimiz kent içi otobüs nakliyeciliği olarak ek seferler koyduk. Bütün araçları yetiştirmeye çalışıyoruz. Arkadaşlarımız dışarıdan otobüs çağırıyorlar. Öğrencilerimizi memleketlerine göndereceğiz biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu