İş

Çin-Afrika İşbirliği, Afrika Endüstriyel Zincirlerini Geliştirme Potansiyelini Vurguluyor

PEKİN, 24 Ekim (Xinhua) — Salı günü Çin’in başkenti Pekin’de yayınlanan bir rapor, Afrika kıtasındaki endüstriyel zincirleri geliştirmek için Çin-Afrika işbirliğinin potansiyelini vurguladı.

“2023 Çin’in Afrika’daki Yatırımları” başlıklı rapor, Çin-Afrika İş Kurulu ve Çin-Afrika Ülkeleri Ekonomik ve Ticari İşbirliği Araştırma Enstitüsü tarafından derlendi, hazırlandı ve yayınlandı.

“Afrika’daki sanayi zincirlerinin gelişimini ve dönüşümünü teşvik ederek Afrika ürünlerinin katma değerini artırmak” temasıyla hazırlanan rapor, Afrika’ya yatırım yapan Çinli işletmelerin 20 örneğinin incelenmesine dayanıyor. Rapor, Çinli işletmelerin Afrika sanayi zincirlerinin geliştirilmesi ve dönüştürülmesindeki rolüne odaklanırken, aynı zamanda bu bağlamda Çin-Afrika işbirliğinin potansiyelini de ortaya koyuyor.

Raporda ayrıca Afrika’nın endüstriyel zincirlerinin gelişimini ve dönüşümünü teşvik etmek için kullanılan mevcut işbirliği modellerine de dikkat çekiliyor. Bunlar arasında sanayi yerleşimi ve sanayi kapasite işbirliği, sanayi parkları ve sanayi yatırımları ile altyapı ve sanayi kuruluşları yer alıyor.

Çin’in 14 yıldır üst üste Afrika’nın en büyük ticari ortağı olduğunu belirten Ticaret Bakanlığı yetkilisi Wang Dong, ülkenin önde gelen Çin-Afrika işbirliği projelerini hayata geçirmek ve bir sonraki Çin-Afrika İşbirliği Forumu’nun başarısını sağlamak için Afrika ile birlikte çalışacağını söyledi. . kayıt edilmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu