Ekonomi

BESOB’dan GESOB’a destek ziyareti

BURSA (İGFA) –BESOB Başkanı Fahrettin Bilgit ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve oda başkanları, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen, Yüzyılın Felaketi olarak adlandırılan depremin birinci yıldönümünde GESOB Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özcan ve Yönetim Kurulu Üyelerine destek ziyaretinde bulundu.

Ziyarette konuşan BESOB Lideri Fahrettin Bilgit, ev sahipliğinden dolayı GESOB Lideri Özcan’a teşekkür etti. Bu ziyaretleri, Yüzyılın Felaketi olarak adlandırılan depremden bu yana geçen yıl içerisinde neler yapıldığını incelemek ve bölge esnafına moral vermek amacıyla planladıklarını belirten Bilgit, bölgedeki birliklerin neler yaptığını da göreceklerini söyledi. İMEP programı kapsamında. Fahrettin Bilgit, “Depremin üzerinden geçen ilk yılda bölgedeki meslektaşlarımıza moral vermek istedik. Ziyaretlerimizin asıl sebebi bu. Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren tüm kurumlar gibi BESOB’un da eli bölgedeki vatandaşlarımızın üzerinde oldu. Aramızda güçlü bir bağ oluştu. Bu bağın daha da güçlenmesi için var gücümüzle çalışacağız. “BESOB’a ihtiyaç duyulan her yerde, her zaman orada olacağız” dedi.

BESAK’TA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

BESOB’un projelerinden ve deprem felaketindeki çalışmalarından da bahseden Bilgit, Bursa Esnaf Arama Kurtarma adında bir arama kurtarma ekibi kurmanın eşiğinde olduklarını söyledi. Arama kurtarma ekibinde görev alacak esnafların eğitimlerinin AFAD’da devam ettiğini belirten Fahrettin Bilgit, “Deprem sonrası bölgede yaşayan vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için ilk andan itibaren elimizden geleni yaptık. Umarım geçen yıl şubat ayında yaşanan deprem bize büyük bir ders olmuştur. “Artık birinci önceliğimizin güvenli yapılar inşa etmek olduğunu anladığımızı düşünüyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GESOB Başkanı İsmet Özcan, depremde BESOB’un desteğini yakından hissettiklerini söyledi. Özcan, BESOB üyesi esnafa hem ziyaretten hem de deprem döneminde verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda GESOB Lideri Özcan, günün anısına BESOB Lideri Bilgit’e hediye takdim etti. BESOB heyeti daha sonra GESOB’a bağlı Mesleki Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu