Haber

Başkan Çalık’tan Rasathane ve Fizik Parkı’na müjdeli haber

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçede devam eden projeleri inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başta Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi olmak üzere devam eden projelerin çok kısa sürede hayata geçirileceğini belirten Önder Çalık, “Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi ve Prof. Dr. Erdal İnönü Fizik Parkı ile burası bir olacak. Beylikdüzü’nün en özel yerlerinden. Bu bereketli Anadolu topraklarında binlerce Aziz Sancar yetişsin istiyoruz. Onun için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçede devam eden projeleri yerinde inceledi. Lider Çalık, önce Barış Mahallesi’nde inşaatı devam eden pazar yerinde incelemelerde bulundu, ardından Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gürpınar İlçesi’nde inşaatı devam eden Beylikdüzü Şehir Enstitüsü ve Mehmet Nuri Solmaz Çocuk Bakım Merkezi’ndeki çalışmaları inceleyen Önder Çalık, Beylikdüzü’ne 10 yeni kreş kazandırdıklarını belirtti.

 

“Bu bereketli Anadolu topraklarında binlerce Aziz Sancar’ın yeşermesini istiyoruz.”

Yakın zamanda açılacak olan Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi’nin yanında gözlem evi ve Prof. yakın gelecek bu şehrin çocuklarıyla. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi’nde son rötuşlar yapılıyor, Prof. Dr. Erdal İnönü Fizik Parkı ile birlikte burayı hizmete açacağız. Burası fizik parkı ve bilim sanat merkeziyle Beylikdüzü’nün en özel mekanlarından biri olacak. Parkta çocuklarımız için açık hava laboratuvarı da yer alacak. Bu bereketli Anadolu topraklarında binlerce Aziz Sancar yetişsin istiyoruz. Onun için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu