Haber

Ayvalık Cunda Adası Türkiye Yelken Federasyonu Rüzgar Sörfü Yarışlarına Ev Sahipliği Yaptı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki dünyaca ünlü Cunda Adası, Türkiye Yelken Federasyonu Rüzgar Sörfü yarışlarına ev sahipliği yaptı.

Ayvalık’ta düzenlenen ve Ayvalık Belediyesi Cunda Arkadeniz Plajı ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu Yelken Ligi 1. Ayak Tekno 293 Yarışları, Cumhuriyetin 100. yıl coşkusuyla sona erdi.

4 gün süren yarışlarda her yaş kategorisinden yüzlerce sporcu, Ayvalık’ın mavi sularında ve meşhur rüzgarında kendi kategorilerinde madalya ve Milli Takım’a katılmak için yarıştı.

Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünün kutlandığı 29 Ekim’de düzenlenen ödül töreni, Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ilçe protokolü, sporcular, aileleri ve vatandaşlarla birlikte gerçekleştirildi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, tüm sporcuları tek tek tebrik ederken, kuruluşunda büyük rol oynadığı ve faaliyetlerini yürüten Cunda Rüzgar Sörfü Kulübü’nün U-15 Genel Kategorisinde 1. ve 3. olan başarılı gençler Halil, Belediyesi Arka Deniz Plajı’nda. U-17 Kızlar kategorisinde İbrahim Yılmaz ve Toprak Doğan 2’ncilik, Ayvalık’ın Avrupa Şampiyonu apoletli sporcusu Nurhayat Güven ise 2’ncilik elde etti.

Başkan Mesut Ergin, göreve geldiği günden bu yana tüm spor alanlarında olduğu gibi su sporlarında da Ayvalık’ı merkez haline getirdiklerini ve başarı üstüne başarı elde ettiklerini belirterek, “Tüm sporcularımı canı gönülden kutluyorum. Ayvalık’ta sporu ve sporcuyu her zaman destekleyeceğiz ve destekleyeceğiz.” “Devam edeceğiz” diye ilan etti. – BALIKESİR

ciftelerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu