Ekonomi

Apple hisseleri yükselmeye devam ederek piyasa değerinde Microsoft’u geride bıraktı

Apple (NASDAQ:AAPL) hisseleri Çarşamba günü değer kazanmaya devam ederek piyasa değerinin bir kez daha Microsoft (NASDAQ:MSFT)’unkini geçmesine yol açtı.

iPhone üreticisinin hisse senetlerinin değeri %5’ten fazla artarak hisse başına 217 $’ı aşarak yeni bir rekor kırdı ve bu yazının yazıldığı sırada değerini 3.331 trilyon $’a yükseltti.

Sonuç olarak, şu anda ikinci sırada bulunan Microsoft’u geride bırakarak yeniden dünyanın en değerli şirketi haline geldi ve Nvidia üçüncü sırada yer aldı.

Salı günü Apple’ın hisseleri, yatırımcıların Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) etkinliğinde Apple Intelligence adlı yapay zeka platformunun duyurulmasına olumlu tepki vermesiyle günü %7’den fazla artışla tamamladı.

Wedbush analistleri Salı günü müşterilerine gönderdikleri bir mesajda, 4 trilyon dolarlık piyasa değeri için rekabetin Apple, Nvidia ve Microsoft arasında olduğunu belirtti. Analistlerin raporuna göre firma, Apple’ın WWDC etkinliğini “teknoloji sektörü için önemli bir hafta” olarak nitelendirdi.

“Önümüzdeki yıl, teknoloji sektöründe 4 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine ulaşma yarışının öncelikle Nvidia, Apple ve Microsoft arasında geçeceğini tahmin ediyoruz.”

Aynı zamanda Jefferies analistleri, Salı günü Apple’ın hisse senedi değerindeki yükselişin, “önümüzdeki iPhone döngüsünde daha fazla büyümeye katkıda bulunması beklenen yeni yapay zeka ürünleri (yani Apple Intelligence) hakkında gece boyunca yapılan kapsamlı tartışmaların yanı sıra, daha önce yeterince Apple hissesine sahip olmayan yatırımcıların bir karışımından kaynaklandığını” belirtti.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu