Haber

Amedspor, Bursaspor maçının iptali için FIFA, UEFA ve TFF’ye başvurdu

TFF 2. Lig Beyazlar Ligi’nin 23. haftasında Bursaspor ile deplasmanda oynadığı maç öncesi ve sonrasında yaşanan olayların ardından Diyarbakır’da Amedspor futbolcuları ve teknik heyeti büyük bir coşkuyla karşılandı. Burada açıklamalarda bulunan Amedspor Başkan Yardımcısı Ömer Elaldı, maçın iptali için başvurduklarını belirtti.

“MAÇ ESNASINDA BAŞIMIZA MERMİ VE BIÇAK GİBİ EŞYALAR ATILIYOR”

Amedspor Başkan Yardımcısı Ömer Elaldı, maçın iptali için başvurularının yapıldığını belirterek, binlerce vatandaş tarafından alkışlarla karşılandıklarını vurguladı. Elaldı, “Dün bütün kamuoyu gördü, otelimize sözlü ve fiziki saldırılar oldu. Sahaya adımımızı atar atmaz rakip takımın özel güvenlik amirleri ve futbolcuları tarafından fiziki saldırılar oldu. Maç esnasında mermiler, ve kafamıza bıçaklar atıldı.Dün statta eksik olan tek bir şey vardı o da o kurşunları atacak silahlardı.

“MAÇIN İPTAL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Dün tehdit altındaydık, can güvenliğimiz yoktu. Stadyumda 3,5 saat kaldıktan sonra dışarı çıkabildik. Bu sabah Diyarbakır’a geldik, halkımız karşıladı bizi, binlerce insan vardı, havaalanına sığamadılar, hala buradalar. Hepsine teşekkür ederiz. Maçın iptali için gerekli tüm girişimleri yapacağız, hem FIFA’ya hem de UEFA’ya TFF’ye başvurduk. Gerekli cezayı vereceklerini düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu