Haber

Akar’ın “Vur vur vur” sloganına yönelik sözleri tepki çekti: Kimi vuracaksınız, kimi öldüreceksiniz?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri’de düzenlenen AK Parti milletvekili aday toplantısında terörle mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bölgedeki hiçbir sorunun Türkiye olmadan çözülmesinin mümkün olmadığını söyleyen Akar, “Bu nedenle Türkiye’nin her zamankinden daha güçlü ve daha büyük olması gerekiyor.”

BAKAN AKAR: ZAMANI GELECEK, BEKLEYİN

Salonda bulunanların “Vur vuralım ölelim” sloganları üzerine Akar, “Zamanı gelecek bekleyin. Mehmetçik, teröristlerin tüm sığınaklarını, sığınaklarını başlarına yıkmayı başardı, yıkmaya devam ediyor. “

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan.

“AKAR SAYIN’I DEVLET GÜMRÜĞÜNE DAVET EDİYORUZ”

Akar’ın çıkışını pahalıya mal eden CHP Meclis Milli Savunma Kurulu ve Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Sayın Akar’ı devlet görgüsüne davet ediyoruz” dedi. Akar’ın zaman zaman bakanlıkla bağdaşmayan tavırlarına değinen Ceylan, “Biz de PKK ve FETÖ’ye karşıyız. Ancak PKK ve FETÖ ile uğraşın yeri sahadır. Bu telaffuzların yeri değil. FETÖ ve PKK’ya duyarlılığı göstermesini tavsiye ediyorum. Davranışlarından dolayı kendisini kınıyoruz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray.

“PKK VE FETÖ’YE KARŞI TAMAMEN TÜRK HALKIDIR”

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, “Türk milleti PKK ve FETÖ’ye kesinlikle karşıdır. Bir siyasetçinin hangi bağlamda olursa olsun böyle bir açıklama yapması yanlıştır” diyerek, “Her türlü söylemin yanlış olduğu” uyarısında bulundu. kutuplaştırıcı ve bölücü dilden kaçınılmalıdır.”

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt.

“KİMİ SIKACAKSIN, KİMİ ÖLDÜRECEKSİN?”

Akar’ın açıklamalarına Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Enginyurt yaptığı paylaşımda, “Hulusi Efendi! FETÖ’cüler darbe yapmaya kalkınca neden ölmedin? Kimi vuracaksın? Kimi öldüreceksin? Kimi düzene koyacaksın? Korkanlar bıraksın. kendin gibi ol.”

salpazari-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu