Haber

Adem Metan’ın “Ve Sonra” dizisine konuk olan Ethem Sancak

ensonhaber.com

Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimlerinden birinin eşiğinde.

Milyonlarca seçmen sandık başına gitmek için geri sayıyor.

Bu süreçte siyasi partilerin açıklamaları çok değerli.

YouTube üzerinden özel röportajlar yapan Gazeteci Adem Metan, “Peki O Zaman” programında bu hafta Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ethem Sancak’ı konuk etti.

“Mustafa Kemal’in mandası mı, bağımsız ülkesi mi olacağız? Bu bir kavgadır”

Merak edilen birçok soruyu yanıtlayan Ethem Sancak, seçimlerin Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferiyle sonuçlanacağına inandığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Biden seçilmeden 3 ay önce “Biz bunu darbeyle deviremezdik, muhalefetle birleşip seçimle devireceğiz” demişti. yoksa Mustafa Kemal’in bağımsız ülkesi mi olacağız Kargaşadır bu.

Bu millet bunun farkına vardı. Bakın İstanbul mitingini gördünüz. Oraya gelen 3 milyon insan ‘soğanı ucuza almaya’ gelmedi. Bu insanlar bunun kritik bir seçim olduğunu gördüler.

Dolayısıyla o bayrağı dalgalandıran Tayyip Erdoğan’ın zaferiyle sonuçlanacağına inanıyorum. Meclisi alacak.

Ve o Biden muhalefeti, o Macaristan’da yenildiği gibi yenilecek. Elbette, bu konuda hiçbir şüphem yok.

“14 Mayıs’tan sonra Kemal, Meral, Karamollaoğlu, Davutoğlu, Bebecan tarih sahnesinden çekilecek”

kaydeden Adem Metan “2002’deki AK Parti zaferinin ardından birçok parti lideri istirahat etti. 14 Mayıs gecesi böyle bir hikaye okuyabilir miyiz?”sorusuna yanıt veren Sancak, şu yanıtı verdi:

Elbette. Kemal tarih sahnesinden çıkar. Meral tarih sahnesinden iner. Karamollaoğlu tarih sahnesinden çıkıyor. Yani siyasi arenadan. Davutoğlu gidiyor. Bebecan, her zamanki gibi bankaların kutsal adamı Kemal Derviş gibi Londra’da 5 ablayı yönetiyor. Burada Derviş’in varisidir.

Yepyeni bir siyaset dünyası ile karşı karşıya kalacağız. Yeni siyasi partiler aşağıdaki gibi olacaktır. Gelişmekte olan Asya medeniyetini savunan ve daha iyisini yapacağını iddia eden Vatan Partisi gibi partiler büyüyor. Cumhur İttifakı’ndaki bazı partiler büyüyor. Batı sisteminin her zaman tarafları vardır ama onlar Batı’yı bu kadar pervasızca savunamazlar. Daha hafif yapacaklar, medeni diyecekler, böcek böceği diyecekler. 15 Mayıs’tan sonra yeni siyaset arenası çok değişecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu