Haber

ABD Başkanı Biden, Trump’ın gizli belgeleri saklamakla suçlamasına sessiz kalma talimatı verdi

YENİ ABD Lideri Joe Biden’ın, Demokratlara ve kampanya ekibine, Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın “gizli devlet belgelerini saklamak” suçlamasıyla davasında “sessiz kalmaları” talimatı verdiği iddia edildi.

Politico’nun haberine göre, Biden ve kıdemli yardımcıları, 2024 başkanlık seçim kampanyasında yer alan Demokratik Ulusal Komite (DNC) ve ekibine, Trump’ın “gizli devlet belgelerini saklamakla” suçlandığı dava hakkında “yorum yapmama” talimatı verdi.

Bazı Demokratlar, Trump’a yöneltilen suçlamalara sessiz kalmasının 2024 başkanlık seçimlerinde resmi aday olan Biden’ı rakibine karşı büyük bir siyasi hamle yapma şansından mahrum bırakacağını savunuyor.

Bu nedenle önümüzdeki yıl seçimler yapıldığında Trump’a yöneltilen suçlamalarla ilgili gelişmelere göre Biden ve ekibinin bu kararı yeniden gözden geçirme ihtimalinin olduğu söyleniyor.

13 Haziran’da Trump, “gizli belgelere” karşı açılan dava kapsamında Miami’deki bir federal mahkemede hakim karşısına çıktı ve gizli devlet belgelerini sakladığı yönündeki suçlamaları reddetti.

Başkan Biden ve Beyaz Saray ekibi, Trump’a yönelik suçlamalarla ilgili devam eden bir dava hakkında yorum yapmayacaklarını açıkladı.

Başkan Biden’ın yürüttüğü soruşturma kapsamında, oğlu Hunter Biden’ın vergi suçlarından yargılanması ve silah alımı sırasında yalan beyanda bulunma ihtimali nedeniyle devam eden davalara özel hassasiyet gösterdiği belirtildi. Adalet Bakanlığı.

kuluncakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu